قالب وردپرس افزونه وردپرس

با قرآن چه کردیم ؟

با قرآن چه کردیم ؟

یک روز خدمت آیت الله بهجت رحمه الله بودیم ایشان می‌فرمودند: یک نفر آمد کنار محراب به من گفت: خیلی در صدد بوده‌ام و تلاش کرده‌ام که حضرت بقیة الله روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء را ملاقات کنم.
آیت الله بهجت فرمودند، در این فکر رفتم که قرآن عِدلِ [همتا] امام زمان علیه السلام است، عِدلِ اهل بیت است، عِدلِ رسول خداست، عِدلِ امیرالمؤمنین است… با قران چه کردیم؟ ما چه کار کردیم برای ارتباط با این قرآنی که در اختیار ما هست ؟ فکر می‌کنیم حالا خدمت حضرت برسیم چه اتفاقی می‌افتد؟ این فرمایش ایشان بود.
ملاقات امام زمان یک نصیب خاصی است برای دل‌های سوخته و جان‌های گداخته، هنیئاً لَهُم. ولی قرآن که در اختیار ما هست، چقدر با ادب در محضر قرآن ایستاده‌ایم و قرآن خوانده‌ایم و توجه کرده‌ایم؟! ما خیلی بازیگوشی می‌کنیم، ما خیلی بدهکار هستیم انصافاً. به این راه بدهکار هستیم. گاهی با معادلات باطل خودمان را طلبکار نپنداریم، کافی است همین یک نعمت قرآن را از ما بازخواست کنند که با آن چه کردید؟
قرآن حاصل زحمات همۀ انبیاء و رسول خدا و اهل بیت است. و می‌توانستی ارتباط ایجاد کنی، می‌توانستی بهره ببری، ما کم می‌گذاریم و کم کاری می‌کنیم.
‌ ‌
┈┄┅═✾•••✾═┅┄┈
شناسه رسمی نشر آثار حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ جعفر ناصری در شبکه‌های اجتماعی:
:radio_button: @nasery_ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *