طرح های ملی

یکی از ریشه­ های عدم انس عمومی با قرآن، سخت بودن ارتباط با قرآن از حیث متن و مفاهیم است. مردم ایران نسبت به زبان قرآن علی­رغم شیوا و روان بودن به دلیل عدم هم­سنخیت زبانی، سخت ارتباط می­گیرند. از طرفی مفاهیم و معارف قرآن بسیار ثقیل بوده و هر عبارت آن مفاهیم بسیاری دارد که بسیاری از آن برای عموم مردم تشریح و تبیین نشده است. طرح “تولید قرآن آسان” در نظر دارد با تولید مجموعه‌ای از موشن گرافیک‌ها به تسهیل ارتباط عموم مردم با قرآن کمک کند.

همکاری در طرح

0%

حمایت از طرح

0%

پیشرفت طرح

0%

در این طرح با تأسی از سیره پیامبر و اهل بیت (علیهم السلام) هر هفته آیه‌ای از آیات قرآن انتخاب شده و هر روز آن آیه با مخاطبان به اشتراک گذاشته می‌شود. همچنین در طول هفته مخاطبان با تعدادی از داستان‌ها، احادیث، اشعار و مختصری از تفسیر و نکات کوتاهی در رابطه با آن آیه آشنا می شوند. همه این‌ها منجر به این خواهد شد که بعد از یک هفته اکثر مخاطبان ما قادر خواهند بود آن آیه را همراه با ترجمه و موضوع آیه از حفظ بخوانند و ان شاء الله در زندگی خود نیز از آن استفاده کرده و به آن عمل کنند.

 

همکاری در طرح

0%

حمایت از طرح

0%

پیشرفت طرح

0%

طرح مادر قرآنی به دنبال ایجاد انس با قرآن بین مادران باردار است. از منظر نیازی که مادر باردار به آرامش و البته سعادت فرزندش دارد و توجه ویژه ای که از طرف سایرین به مادر میشود انگیزه بالایی برای ارتباط با قرآن دارد. در همین راستا برنامه هایی برای انس بیشتر مادران با قرآن طراحی شده است. برنامه هایی که متناسب با ذائقه مخاطب متفاوت تعریف میشود. مانند حفظ، ختم قرآن، انس با یک سوره حین بارداری و….

همکاری در طرح

0%

حمایت از طرح

0%

پیشرفت طرح

0%

در این طرح تلاوت روزانه قرآن در دستور کار قرار دارد. در حال حاضر بانکی از بهترین محتواهای قرآنی موجود در کشور برای شما فراهم شده است تا آن را از طریق کانال و یا پیجتان در اختیار مخاطبانتان قرار دهید.

 

همکاری در طرح

0%

حمایت از طرح

0%

پیشرفت طرح

0%

مسابقه مقارئه قرآنی یک مسابقه مقابله دو نفره است که در آن حافظان قرآن برابر با ریشه کلمه آخر آیه تلاوت شده آیه بعدی را تلاوت می کنند.ایده اولیه این مسابقه اگرچه برای اولین بار اینگونه بود اما به صورت حرفه ای معماها و اشعار متانظر با آیات قرآن نیز در آن مطرح می شود که مسابقه دهندگان باید به آنها پاسخ بدهند.این مسابقه برای اولین بارتوسط دبیرخانه گفتمان قرآنی در بستر مجازی و با ۱۶ شرکت کننده برگزار شد و مراحل تست اولیه، آیین نامه و تحلیل محتوایی را با موفقیت پشت سرگذاشت.

 

همکاری در طرح

0%

حمایت از طرح

0%

پیشرفت طرح

0%