مادر قرآنی

طرح مادر قرآنی به دنبال ایجاد انس با قرآن بین مادران باردار است. از منظر نیازی که مادر باردار به آرامش و البته سعادت فرزندش دارد و توجه ویژه ای که از طرف سایرین به مادر میشود انگیزه بالایی برای ارتباط با قرآن دارد. در همین راستا برنامه هایی برای انس بیشتر مادران با قرآن طراحی شده است. برنامه هایی که متناسب با ذائقه مخاطب متفاوت تعریف میشود. مانند حفظ، ختم قرآن، انس با یک سوره حین بارداری و….تجربه های زیسته مادران ، الگوهای موجود در اینعرصه و پژوهش های علمی انجام شده الهام بخش مادران باردار خواهد بود و طرح، بستری برای شنیده شدن این تجربه ها و اثر ارتباط با قرآن مادران را فراهم میکند.این طرح توسط جامعه پزشکی (ماماها و متخصصان زنان) به مادر باردار ارائه می­شود یعنی ماما در کنار سایر توصیه های علمی تغذیه ای و… که به مادر باردار دارد توصیه به آرامش از طریق انس با قرآن نیز میکند.

مشارکت های جذب شده(مبلغ مورد نیاز 180.000.000)
مادران قرانی

بسته خرید آزاد

نوع بسته : خیریه

تعداد باقی مانده : بی شمار

تعداد حامیان این بسته : ۲۸

نوع بسته :به یاد درگذشت ها

تعداد باقی مانده : 70

نام پروژه : حافظ شو

تقدیم ثواب موشن گرافیک به روح درگذشته مد نظرتان

نوع بسته :پاداش

تعداد باقی مانده : 3

نام پروژه : حافظ شو

لوگو سازمان یا شرکت شما درپایان کلیپ درج می‌شود.

نوع بسته :حمایت

تعداد باقی مانده : بی نهایت

نام پروژه : تمام پروژها

اگر با پروژه ها حال کردی و دوست داری به پیشرفتش کمک کنی ولی از بسته های بالا نمی‌تونی استفاده کنی یا به هر دلیل دیگه‌ای می‌تونی یه مبلغی به انتخاب خودت کمک کنی جهت کمک به صفحه حمایت مراجعه فرمایید.

مادران قرآنی

طرح مادر قرآنی به دنبال ایجاد انس با قرآن بین مادران باردار است. از منظر نیازی که مادر باردار به آرامش و البته سعادت فرزندش دارد و توجه ویژه ای که از طرف سایرین به مادر میشود انگیزه بالایی برای ارتباط با قرآن دارد. در همین راستا برنامه هایی برای انس بیشتر مادران با قرآن طراحی شده است. برنامه هایی که متناسب با ذائقه مخاطب متفاوت تعریف میشود. مانند حفظ، ختم قرآن، انس با یک سوره حین بارداری و….تجربه های زیسته مادران ، الگوهای موجود در این عرصه و پژوهش های علمی انجام شده الهام بخش مادران باردار خواهد بود و طرح، بستری برای شنیده شدن این تجربه ها و اثر ارتباط با قرآن مادران را فراهم میکند.این طرح توسط جامعه پزشکی (ماماها ومتخصصان زنان) به مادر باردار ارائه می­شود یعنی ماما در کنار سایر توصیه های علمی تغذیه ای و… که به مادر باردار دارد توصیه به آرامش از طریق انس با قرآن نیز میکند.ایجاد شبکه ای از ماماها و پزشکان دغدغه مند و فعال و گفتمان سازی این امر در جامعه پزشکی بخش اول کار و بخش دوم جا انداختن این امر در کل وزارت بهداشت به شکل یک سنت جاریه است.

در لایه محتوایی:

 1. احصا محصولات قرآنی پیرامون سور : یس، محمد، انبیا، حجرات، انشقاق، قدر، عصر، توحید (محصولاتی که آسان، خوش فهم و زیبا و قابل درک برای مادر باردار باشند که نهایتا مادر 30 بار این سوره را خواند و با این محصولات آشنا شد نهایتا متوجه شود سوره یس چه مفهومی دارد و به چه کار زندگی من می­آید)
 2. احصا خواص شناخته شده بین مردم (عرف) در رابطه با سوره های توصیه شده در بارداری (خزائن فیض کاشانی ، کشکول شیخ بهایی، کتاب مجربات و یا بررسی میدانی از مردم) به عنوان مثال سوره محمد را توصیه کردند هر روز در طول بارداری قرائت شود. این توصیه بین عموم میچرخد و منشا آن مشخص نیست بعد از بررسی های زیاد متوجه شدیم منشا این توصیه حضرت آقای مجتهدی تهرانی هستند که میگویند بهتر است پدر و مادر هردو هر روز این سوره را در بارداری تلاوت کنند.
 3. احصا داستان های قرانی به صورت خاص (به منظور تطهیر خیال مادر باردار و انس با قصص قرآنی) : بررسی و پیگیری استاد مهرگان : شماره تلفنشن موجود است – داستان های قرانی: کتاب اقای رسول محلاتی – بررسی آثار و صوت های حاج اقای عابدینی در زمینه قصص قرآنی
 4. مصاحبه با مادرانی که در بارداری با قران انس داشتند و بر قرائت سوره خاص یا ختم یا… مداومت داشتند.
 5. تبدیل مصاحبه های فوق به داستان و یا خاطره
 6. احصا محتوای متنی یا چندرسانه ای از بزرگان و… در زمینه اهمیت دوران بارداری و ارزش این دوران و اثر بر جنین
 7. احصا محتوای متنی یا چندرسانه ای از بزرگان و… با محوریت : تربیت نسل قبل از تربیت خود ممکن نیست.
 8. احصا محتواهای متنی یا چند رسانه ای از بزرگان و ائمه و…: تاثیر انس با قرآن در تربیت فرزند: این مورد پژوهشی نیز میباشد .
 9. تولید محصول رسانه ای جذاب با محتوای مورد 6 و 7و 8- برای نمونه حرف های حاج اقای راد و اقای چیت چیان : در زمینه اهمیت دوران بارداری و اهمیت انس با قرآن در این دوران فتوکلیپ شود.
 10. تولید بسته های مختلف انس با قرآن : سور خاص – حفظ – و….
 11. احصا مقالات علمی اثر قرائت قران در بارداری و زایمان : 4 -6 مورد به عنوان نمونه استخراج شده است.
 12. تولید محصولات رسانه ای از این مقالات.
 13. احصا تجربه های افراد از ارتباط با قران : افرادی که  ختم 40 یس یا حشر یا ختم قران گرفتند و مشکلشون حل شده.
 14. احصا وضعیت قرآنی مادران شخصیت های شاخص مانند امام و آقا و علامه طباطبایی و شهید صدر و…. آیا انس داشتند با قرآن؟ حفظ بودند؟ در دوره بارداری چگونه بودند؟ خاطره داستان و نکته جالب قابل الهام گیری اگر هست احصا شود.

 

در لایه عملیات:

 1. احصا مجموعه های فرهنگی (اعم از کانال ، پیج اینستا، موسسه ، نهاد یا بخشی از سازمان) که برای مادران باردار فعالیت دارند. (در زمینه جمعیت، ختم قران ویا افزایش اطلاعات مادران و….) مثل مجموعه مادرانه و…
 • این مجموعه ها هر کدام چه ویژگی ای بارزی دارند؟ ذیل کجا هستند؟ فرد اصلی گرداننده این جریان مرتبط با مادران کیست؟ به عنوان نمونه چه کارهایی تا الان کردند؟ چه افرادی بیشتر مخاطبش هستند و از چه زاویه ای همراه شدند؟ نحوه ارتباط گیری با مجموعه چگونه است؟ (حتما ارتباط گیری تست شود که شماره یا فرد یا آیدی پاسخ میدهد یا نه)
 1. احصا مجموعه های پزشکی در زمینه بارداری که دغدغه فرهنگی دارند (مثل بسیج جامعه پزشکی و ماماهای مذهبی و …)
 • این مجموعه ها هر کدام چه ویژگی ای بارزی دارند؟ ذیل کجا هستند؟ فرد اصلی گرداننده این جریان مرتبط با مادران کیست؟ به عنوان نمونه چه کارهایی تا الان کردند؟ چه افرادی بیشتر مخاطبش هستند و از چه زاویه ای همراه شدند؟ نحوه ارتباط گیری با مجموعه چگونه است؟ (حتما ارتباط گیری تست شود که شماره یا فرد یا آیدی پاسخ میدهد یا نه)
 1. احصا مجموعه های قرآنی که توان تولید محتوای قرآنی دارند. محتوای خوش فهم و زیبا و آسان فهم.
 2. احصا لیست پیج های دغدغه مند و علاقه مند اینستا گرام به توضیح اولیه طرح
 3. احصا لیست ماماهای دغدغه مند و علاقه مند به توضیح اولیه طرح
 4. احصا و درآوردن لینک ارتباطی با مادران قرانی : مثلا مادر حنانه خلفی ، یا دو مورد مادری که در تلویزیون دعوت شده بودند و بچه های حافظ داشتند(لینک ابتدایی موجوده) یا ….