قالب وردپرس افزونه وردپرس
دکتر سعید حسن زاده
دکتر سعید حسن زاده

فرصت هایی با پای پیاده (نوآوری در اربعین)

صبح امروز (13 آبان) مطابق برنامه اعلام شده رویداد فرصت هایی با پای پیاده (نوآوری در اربعین) توسط شتاب دهنده شفق و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با همکاری دبیرخانه گفتمان قرآنی و شتابدهنده قرآنی موج در مرکز جهاد دانشگاهی دانشگاه شریف با حضور دغدغه مندان در این حوزه برگزار شد. برنامه این رویداد که یک بخش ویژه برای ایده های قرآنی هم داشت با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود ملی آغاز شد. در ادامه کلیپ کوتاهی از حضور افراد در رویداد پیاده روی اربعین و مشکلات آن پخش شد. تا نیاز های این رویداد محسوس تر شود.

سپس آقای سعید گلشناس، معاون ستاد توسعه و برنامه ریزی فرهنگی هنری شهرداری تهران پیرامون مشکلاتی که در رویداد اربعین وجود دارد مواردی را بیان کردند که از جمله آن ها می توان به معضل پسماندهای غذا، زباله ها، ظروف پلاستیکی، یکسان نبودن ذائقه ایرانیان با عراقیان و تراکم بالا در یک موکب و خالی ماندن موکب های دیگر اشاره کرد. ایشان از دغدغه مندان حاضر در جلسه خواستند تا پیرامون این مشکلات تفکر کرده و ایده پردازی کنند.

در ادامه کارگاه خلاقیت و برنامه ریزی با ارائه آقای آرمان صفایی از مدرسان مرکز کارآفرینی دانشگاه شریف برگزار شد که مورد توجه و استقبال افراد قرار گرفت.

پس از اقامه نماز و صرف ناهار آقای دکتر سعید حسن زاده دبیر دبیرخانه گفتمان قرآنی و مدیرعامل شتاب دهنده موج به ارائه مباحثی در زمینه قرآن و نوآوری پرداختند و از مهجور بودن قرآن در زندگی ها گفتند. ایشان شاه کلید رسیدن به وضعیت مطلوب را ارتقا نگاه به قرآن از یک کتاب مقدس به کتاب زندگی دانستند. ایشان بعد از توضیح پیام دبیرخانه گفتمان قرآنی به تشریح حمایت های این دبیرخانه از ایده های برتر قرآن پرداختند. ایده هایی که می تواند قرآن را به زندگی مردم بازگرداند.

در این رویداد پیشنهاد شد که در چهارضلعی استفاده از ظرفیت فناوری اطلاعات، توجه به بهره وری اتلاف منابع در پیاده روی اربعین، رویکرد فرهنگی به محصولات اقتصادی و تمرکز به انس با قرآن محصولات نوین و کارآمد پدید آید. پیشنهادی که منجر ارائه چند ایده قرآنی از طرف حضار گردید.

در بخش بعدی آقای محمدمهدی باریده کارگاه روش های ارایه یک دقیقه ای را شرح دادند و آقای محمدصادق برادران، معاون مرکز رشد فناوری های هنری و قرآنی، کارگاه طراحی مدل کسب و کار را ارایه دادند.

ادامه رویداد در روز چهاردهم با موضوع آموزش مدل کسب و کار، توانمندی های مدیریتی و شخصیت شناسی کارآفرینان پیگیری شده و در روز پانزدهم در اختتامیه رویداد ایده های برتر معرفی شدند.

مطلب پیشنهادی

تبلیغ پویش من قرآنی ام در پیاده روی حرم تا حرم نیمه شعبان

پویش مردمی من قرآنی ام در پیاده روی حرم حضرت معصومه تا جمکران در روز …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *