قالب وردپرس افزونه وردپرس

تقویم قرآنی

طرح طبیعت

تقویم قرآنی ، طرح طبیعت

مناسب برای نصب در منزل ، اتاق ، هدیه به دوستان ، محل کار ، مدارس و …..

طرح جزءخوانی

تقویم قرآنی ، طرح جزء خوانی

ویژه ی برنامه های جزء خوانی گروه های قرآن خوانی و یا برنامه های جامع تلاوت و حفظ و….

طرح حرمین شریفه

تقویم قرآنی ، طرح حرم

ویژه ی مساجد ، حسنیه ها ، نمازخانه ها ،  امام زاده های شهر و روستا و…

 

طرح شهدا

تقویم قرآنی ، طرح شهدای مدافع

ویژه پایگاه های بسیج ، ارگان های نظامی ، سپاهی ، خانواده های شهدا ، گلزار شهدا  و …..

#پویش_جای_خالی_قرآن قصد دارد همه مردم را به انس روزانه با قرآن مطابق با #تقویم_قرآنی دعوت کند.
تحقق این پویش عزم همگانی می طلبد.در این راستا ، تقویم هایی طراحی شده است که مطابق با آن شما میتوانید روزانه با خواندن یک صفحه از قرآن ، بعداز گذشت دوسال ، ختم قرآن داشته باشید و علاوه بر انس و قرائت ، با تدبر در آیات و فهم معانی که توسط پویش برای شما ارسال میشود ،درک بهتری از قرآن داشته باشید .

#پویش_مردمی_جای_خالی_قرآن از طریق اولین #تقویم_قرآنی کشور در تلاشه تا همه با هم به صورت هماهنگ روزی یک صفحه قرآن بخونیم و بقیه رو هم به قرآن خوندن روزانه #دعوت کنیم.

اولین #تقویم_قرآنی کشور هم تقویمیه که در اون به هر روز سال یک صفحه خاص از قرآن اختصاص داده شده و ما طبق اون هر روز یک صفحه قرآن میخونیم. جمعه ها هم روز مرور یا جبران عقب افتادگی های هفته هستش به همین خاطر صفحه جدیدی برای روز جمعه نداریم.

#چی_میشه؟
تصور کنید زمانی رو که مثل روزهای ماه رمضون که همه مردم همراه با هم هر روز جزء مشخصی از قرآن رو می خونن توی #همه_روزهای_سال هم همه مردم در مساجد، مدارس، هیئات ، سازمان هاو … صفحه مرتبط با اون روز رو بخونن.

طراحی تقویم ها بر اساس طرح های عامه پسند صورت گرفته است ، شما میتوانید طبق علاقه خود و یا طرحی خاصی متناسب با ارگان و یا موسسه خود ، سفارش داده و بعد از طراحی توسط تیم گرافیکی مجموعه ، تحویل بگیرید .

همچنین ، ما فایل های قابل چاپ را در دسترس عموم قرارداده ایم تا درصورت نیاز چاپ کنید و در این پویش همراه ما باشید .

تصاویر خود را از همراهی با پویش برای ما ارسال کنید .

پیکسل های یادآور همراهان پویش ملی جای خای قرآن

پیکسل قرآنی

یادآورهمراهان پویش ملی جای خالی قرآن

پیکسل قرآنی

یادآورهمراهان پویش ملی جای خالی قرآن

پیکسل قرآنی

یادآورهمراهان پویش ملی جای خالی قرآن

پیکسل قرآنی

یادآورهمراهان پویش ملی جای خالی قرآن

پیکسل قرآنی

یادآورهمراهان پویش ملی جای خالی قرآن

پیکسل قرآنی

یادآورهمراهان پویش ملی جای خالی قرآن

پیکسل قرآنی

یادآورهمراهان پویش ملی جای خالی قرآن

پیکسل قرآنی

یادآورهمراهان پویش ملی جای خالی قرآن

دفترچه های قرآن نگار ، ویژه دانش آموزان و کودکان

قرآن نگار طرحیست که در تلاش است تا انس با قرآن را از طریق قرائت روزانه آن در بین دانش آموزان ایجاد کند. با اجرای این طرح انتظار میرود آرام آرام ارتباط روزانه با قرآن به جزئی از زندگی دانشآموز و خانواده او تبدیل شده و فهم معارف قرآنی جزئی از شاکله دانشآموز گشته و عمل به این معارف در رفتارهای او بروز و ظهور پیدا کند. دفترچه و اپلیکیشن قرآن نگار بوده که از طریق مبلغین طرح در اختیار مدارس قرار می گیرد. با همکاری مربیان و اولیاء ،محصولات این طرح ارتباط روزانه با قرآن آرام آرام در سطوح مختلف برای دانش آموزان ایجاد می شود. سطوح هم از ، و ایجاد مشوق هایی برای دانش آموزان پایینترین سطوح همچون باز کردن روزانه قرآن، خواندن روزانه یک آیه، گوش دادن به صوت صفحه روز آغاز شده و تا سطوح بالاتری همچون خواندن صفحه روز، مطالعه ترجمه، تدبر در آیات و …. متناسب با توانمندی دانشآموزان پیش میرود.

چرا مدرسه و خانواده؟ الْعِلْمُ مِنَ الصِّغَرِ َکالنَّقْشِ فِی الَْحجَرِ؛ یادگیری در کودکی مانند نقاشی و اثر گذاشتن بر روی « در روایتی از امیرالمومنین علیهالسلام آمده است: )224، ص 1 (بحارالانوار، ج.» سنگ (ماندگار) است سن کودکی و نوجوانی مهمترین و مناسب ترین سن برای یادگیری و انس با قرآن است و در صورتی که فرد در این سن با قرآن مانوس شود این انس تا پایان زندگی با او همراه خواهد بود. از سوی دیگر کودک و نوجوان توانایی تاثیرگذاری در فضای خانواده و ایجاد ارتباط با قرآن در میلیون دانش آموز داشته که همراه با والدین خود نزدیک به نیمی از جامعه را 12 این فضا را نیز دارد. همچنین در حال حاضر کشور بیش از تشکیل می دهند و در صورت تاثیرگذاری روی این قشر می توان تحولاتی اساسی در جامعه ایجاد نمود.

سازوکار ارزیابی، امتیازدهی و شیوه اهدای جوایز به دانش آموزان امتیازدهی توسط خود دانش آموزان انجام شده و دانش آموز خود مراقبتی را تمرین می کند. علاوه بر این دانش آموزان هر کلاس توسط معلم نفره تقسیم شده و برای هر گروه یکی از دانشآموزان به انتخاب معلم به عنوان سرگروه و با نام “قرآن یار” انتخاب 7 تا 5به گروه های میشود. همچنین گروهها میتوانند برای خود اسامی انتخاب کنند. وظیفه قرآن یار ارزیابی روزانه وضعیت گروه و تلاش برای ارتقاء وضعیت گروه است. همچنین در آخر هر هفته امتیازات دانش آموزان توسط معلم مورد تایید و امضا قرار میگیرد. پیشنهاد میشود که در هر کلاس برد امتیازات قرآنی نصب شده و در پایان هر هفته مجموع امتیازات هر یک از گروهها بر روی برد نمایش داده شود. این کار هم موجب ایجاد اشتیاق در بین دانشآموزان برای ارتقاء خود شده و هم چون امتیازات به صورت گروهی است منجر به تلاش همه اعضای گروه برای ارتقاء همگروهیهای خود میشود. همچنین پیشنهاد میشود جایزه به صورت گروهی و یا کلاسی بوده و جایزههای مدرسه در پایان ترم و به دانشآموزان گروهها و یا کلاسهای با بالاترین مجموع نمرات داده شود. جوایزی مثل اردو هم معمولا برای دانش آموزان جذابیت بیشتری داشته و بیشتر در یاد و خاطرشان میماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *